Koniec z błotem pod "Dwójką". Przebudowa parkingu stała się faktem

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 2280 odsłon.

b_300_300_16777215_00_images_stories_cam02644.jpgb_300_300_16777215_00_images_stories_cam02980.jpgNa sesji Rady Miejskiej w dniu 17 grudnia 2015r w formie interpelacji zwróciłem uwagę na problem zbyt małego parkingu za budynkiem dawnego PDK, a obecnie obiektu należącego do Szkoły Podstawowej Nr 2  w Pasłęku.  

Ten parking stanowi miejsce nie tylko do parkowania pojazdów, ale też, a nawet przede wszystkim bezpiecznego wsiadania i wysiadania  uczniów  dojeżdżających z okolicznych wsi do pasłęckiej "Dwójki".

Niestety, autobusy PKS dowożące dzieci do szkoły wjeżdzały również na nieutwardzony trawnik i powodowały, że cała okolica (parking) była w zatopiona w błocie, które wnoszone było do szkoły i na salę gimnastyczną.

Dodać należy, że tu również przyjeżdzają dorośli, aby ćwiczyć na sali gimnastycznej.

Miejsce to, po każdym deszczu wyglądało koszmarnie.

Moją interpelację burmistrz W. Śniecikowski przekazał  p. Grażynie Lewandowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

Pani dyrektor G. Lewandowska w piśmie do mnie skierowanym wyjaśniła, że od kliku lat prowadzi prace związane z porządkowaniem terenu szkoły.

Natomiast w odniesieniu do zasyganlizowanego problemu  stwierdziła, że zamierza powiększyć ten plac o 100m2 umożliwiając tym samym bezpieczne manewrowanie kierowcom autobusów.

I tak też się stało. Właśnie zakończono prace związane z powiększeniem parkingu, którego nowa dobudowana część została wykonana z polbruku. 

Poza tym, w starej części parkingu wyłożonej asfaltem poprawiono odwodnienie, a  uszkodzenia nawierzchni  utwardzono betonem.

Prace wykonała pasłęcka firma "PRIMBUD".

Gratuluję Pani Dyrektor błyskawicznego działania.

Nareszcie to miejsce uzyskało cywilizowany wygląd.

A jak było przedtem, a jak jest teraz najpełniej dokumentują to załączone zdjęcia.

Komentarze  

0 #2 Jack 2016-03-20 10:25
Panie Radny...nie Primbud a Domlux był wykonawcą!
Cytować
+2 #1 wdzięczna matka 2016-03-14 08:39
Bardzo dobrze się stało, że zajął się pan radny tym tematem. Prowadzam dzieci do szkoły i zawsze po deszczu trzeba było iść po błocie. Teraz można będzie przejść suchą stopą. Dziękuję panu i pani dyrektor szkoły.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież